sobota, 28 marca 2015

Wiejskie zebrania27 marca odbyły się zebrania wiejskie sołectw Dłużyna i Węzina. Oprócz corocznego sprawozdania z działalności Gminy, odbyły się również wybory sołtysów i rad sołeckich. Zmian nie było. Sołtysem Dłużyny został ponownie wybrany Radosław Witka. W radzie sołeckiej pozostały Joanna Włodarska i Małgorzata Derewecka, dołączył do nich Marian Brzezicki. Wybory były jednogłośne. 26 osób obecnych na zebraniu głosowało jednomyślnie.
Podobnie było w Węzinie. Sołtysem nadal jest Celina Sokołowska, a w radzie sołeckiej znaleźli się: Henryka Kot, Danusia Matusiak, Jerzy Kołpuć i Jan Sokołowski.

Ponadto podczas zebrania jednogłośnie ( a było w sumie 49 osób ) podjęliśmy uchwałę o uaktualnieniu Planu Odnowy Sołectw Węzina i Dłużyna w zakresie stworzenia na Zielonym Skwerze siłowni zewnętrznej, a także o przystąpieniu do konkursu Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie budowy wiaty - oczywiście też na Zielonym Skwerze. Projekt jest już gotowy, a wiata będzie wyglądać tak:  oczywiście jeśli dostaniemy pieniądze:-))


Kolejna planowana inwestycja, którą chcielibyśmy zrealizować do września jest wykonanie termomedernizacji i elewacji świetlicy wiejskiej - tu będziemy się starać o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. I w jednym i w drugim przypadku wkład własny finansowy zapewnia Wójt Gminy Elbląg - pani Genowefa Kwoczek - za co serdecznie dziękujemy!
A tu jeszcze migawki z zebrania:

4 komentarze:

 1. Asiu zazdroszczę Ci, że mieszkańcy Waszych wiosek chcą się angażować, dla wspólnoty.
  Społeczność w której ja mieszkam jest tak oporna (leniwa, egoistyczna, bez ambicji?), że nie da się pociągnąć żadnego projektu.
  Chciałam np. stworzyć i prowadzić bloga dla Koła Gospodyń i co?
  ECHO.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja radzę, aby nie przejmować się wszystkimi. Nigdy się wszyscy nie przyłączą. Warto inwestować w ludzi o podobnej mentalności. Takich jest zawsze kilku.
   Jeśli uda się zebrać takich 5 lub 7 osób to z nimi przyjdą też ich rodziny. Jako sołtys dostałem szansę, aby mieć kontakt do każdego i w ten sposób zaangażowałem wartościowe osoby o których istnieniu nie miałem nawet pojęcia.
   Pozdrawiam Dwie Wsie :)

   Usuń
 2. Statystyki wskazują, że znacznie ponad 1/3 przedsiębiorców nie zna instytucji, które mogłyby udzielić im pomocy w prowadzeniu biznesu. Oznacza to, że w razie niepowodzeń nie będą wiedzieli gdzie szukać wsparcia, prawdopodobnie nie są oni też zainteresowani optymalizacją i ulepszeniem swojej działalności, gdyż aktywnie nie poszukują zewnętrznych bodźców sprzyjających rozwojowi i budowaniu konkurencyjnej pozycji na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie że coś się dzieje we wsi tylko szkoda że zebranie odbyło się w piątek o godz 12.00 gdzie ludzie pracują. Więc się pytam dla kogo bylo te zebranie? bezrobotnych? pijaków? i nierobów bo we wsi jest może dwóch lub trzech rolników a reszta dojeżdża do pracy. Tak na przyszłość pani sołtys i pani radna weźcie to pod uwagę. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń