piątek, 31 października 2014

Dzień Seniora, Zielony Skwer i niespodzianka.Wydawać by się mogło, że koniec roku to czas na relaks i podsumowania. Ale nie u nas, kochani, nie u nas! Projekt "Zielony Skwer" dofinansowany z funduszy Samorządu Warmińsko-Mazurskiego zbliża się do końca. Drewniane ławy i stoły "się impregnują" rękami pana Zdzisia, który zgłosił się na ochotnika, trawa rośnie, drzewka są ( czekajcie na telefon i sadzimy, bo teraz już można - sezon wegetacyjny się skończył ). W listopadzie rozpoczynamy też remont w posklepowej części świetlicy. Dzięki pomocy naszej Lokalnej Grupy Działania "Łączy nas Kanał Elbląski", przychylności osoby, która opiekowała się naszym projektem w Urzędzie Marszałkowskim ( dziękujemy pani Elżbieto! ) i kilku tygodni cięzkiej pracy nad projektem - udało się! Ale nie dalibyśmy rady bez wsparcia Gminy Elbląg i pani Wójt Genowefy Kwoczek, która nie tylko zabezpieczy opał na zimę, żeby nasze tynki i wylewki mogły schnąć, ale też udzieli Stowarzyszeniu pożyczki w wysokości prawie 48 tysięcy złotych na prefinansowanie projektu, z czego 10 tysięcy dostaniemy jeszcze w tym roku, zeby mozna było ruszyć z robotą. A ponieważ potrzebny nam był także wkład własny finansowy w wysokości 1060 zł - specjalne ukłony kierujemy w stronę pana Leszka Berbecia, prezesa firmy DRE z Gronowa Górnego i Jadwigi Ciszewskiej, która razem z prezeską Stowarzyszenia Joanną Włodarską pilotowała cały projekt.

A teraz już relacja z Gminnego Dnia Seniora!

Po raz pierwszy w Węzinie odbył się Gminny Dzień Seniora. 24 października, w Szkole Podstawowej na tej wyjątkowej, bo zadedykowanej naszym seniorom, uroczystości spotkało się blisko 50 osób. Organizatorami Dnia seniora byli: Wójt Gminy Elblag pani Genowefa Kwoczek oraz nasze Stowarzyszenie - w osobie Jadzi Ciszewskiej, która była inicjatorką i główną organizatorką Dnia Seniora. Spotkanie urozmaiciły występy dzieci ze szkół w Węzinie i w Pilonie, konkursy przygotowane przez panią Beatę Krajewską - Wąsik, dyrektora Biblioteki Gminnej w Komorowie Żuławskim oraz...wspólne śpiewanie. Bo seniorzy potrafią bawić się znakomicie! .

Spektakl teatralny...Występy taneczne...Organizatorki:

Jadwiga Ciszewska


Wójt Gminy Elbląg pani Genowefa Kwoczek Bardzo dziękujemy gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Gminnego Dnia Seniora w Węzinie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz