niedziela, 12 lutego 2017

Targi Rolnicze w Ostródzie


Dzięki otrzymanemu zaproszeniu z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, mieliśmy przyjemność zaprezentować Stowarzyszenie "Dwie Wsie" oraz naszą wioskę tematyczną Żuławską Wieś Tradycji na dorocznych Targach Rolniczych w Ostródzie. Ta impreza łączy dwie wystawy - Mazurskie Agro Show, gdzie rolę główną grają maszyny rolnicze i wszystko co w rolnictwie potrzebne oraz Targi Hodowlane Zagroda, podczas których prezentowane były zwierzęta gospodarcze, ale także swoje stoiska mieli przedsiębiorcy szczycący się znakiem Dziedzictwa Kulinarnego Warmii Mazur i Powiśla. I właśnie w takim otoczeniu "Dwie Wsie" miały swoje stoisko. Prezentowałyśmy nasze tradycyjne chleby na zakwasie, sery żuławskie i oczywiście atrakcje Gminy Elbląg. Bo to dzięki wsparciu p. Wójt Genowefy Kwoczek mogłyśmy tam pojechać, za co serdecznie dziękujemy. 
Pojechałyśmy we dwie z Jadzią Jadwiga Ciszewska. Stoisko miałyśmy w przemiłym sąsiedztwie, a na stoisku chleby na zakwasie, sery żuławskie, białe chleby i smalczyk Jadzi. Oraz oczywiście mapy i ulotki o naszej Gminie Elbląg. Odwiedziło nas mnóstwo gości, naszych specjałów skosztował Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego, pan Gustaw Marek Brzezin, Prezes Zarządu Warmińsko- Mazurskiej Izby Rolniczej Jan Heichel i "nasz dyrektor" czyli szef Departamentu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie pan Jarosław Sarnowski ( pozdrawiamy! ). Pozdrawiamy też wszystkich, którzy odwiedzili nasze stoisko i skosztowali żuławskich specjałów. Nie spodziewałyśmy się takiego zainteresowania - wszystko, co przywiozłyśmy ze sobą rozeszło się w kilka godzin. Miałyśmy więc chwilę na odwiedzenie innych stoisk. A było co oglądać. Zobaczcie sami...

Nasze wyroby:Z p. Janem Heichelem, Prezesem Zarządu Warmińsko - Mazurskiej Izby Rolniczej i p. Zosią Stankowicz, członkiem zarządu Izby. Pani Zosia to istna iskra. Pozdrawiamy serdecznie:-))Z dziewczynami z Pietrzwałdu spotkałyśmy się już nie pierwszy raz:-))

A na hali takie maszyny!


I takie...Były też zwierzęta: kozły rasy alpejskiejOwce: konie i jałówki:A na koniec jeszcze dwie rzeczy idealne dla każdego rolnika!

Nowiutkie volvo:-))


I solidne jacuzzi, żeby zrelaksować zmęczone ciężką pracą kości!
1 komentarz:

  1. Jestem ciekawa jak będzie wyglądała motoryzacja za 30-40 lat. Już przed 2000 rokiem zapowiadało się teorie na temat bezobsługowych aut, latajacych z punktu A do punktu B bez udziału kierowcy :-) Miało się to nijak do rzeczywistosci. Aktualnie oprócz designu producenty prześcigają się w coraz mniejszym "teoretycznym" spalaniu auta, oraz w maksymalizacji różnych niepotrzebnych systemów przez które bardzo często trzeba odwiedzać autoryzowane serwisy. Moim zdaniem motoryzacja zmierza trochę nie tą drogą którą naprawdę powinna... Wyniki spalania często fałszowane itp. :-(

    OdpowiedzUsuń