niedziela, 27 kwietnia 2014

Krótkie podsumowanieOstatnimi czasy dzieje się u nas całkiem sporo...
Ale po kolei.
Marzec - po raz pierwszy w naszej świetlicy wiejskiej w Węzinie został zorganizowany Wiejski Dzień Kobiet. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Urzędu Gminy Elbląg. Za pozyskane środki kupiliśmy wszystkie niezbędne produkty, a smakowite potrawy przygotowały wolontariuszki i członkinie Stowarzyszenia. 8 marca do świetlicy zawitało ponad 30 pań! Nie tylko z Węziny i Dłużyny, ale także z Klepy, Nowego, Dworu, Drużna, Lisowa i Karczowizny. Atmosfera była fantastyczna, były rozmowy, śmiechy i wspólne śpiewanie. Podczas uroczystości odwiedziła nas pani wójt Gminy Elbląg, Genowefa Kwoczek, za co serdecznie dziękujemy!

W marcu również złożyliśmy dwa kolejne projekty. Jeden z nich to  projekt zatytułowany " Zielony Skwer" dotyczący zagospodarowania placu przed świetlicą wiejską. Projekt obejmuje wyrównanie terenu, posianie trawy, posadzenie drzew ( gatunków rosnących tradycyjnie na naszych Żuławach, czyli brzóz, jarzębiny oraz ozdobnych wierzb. Na placu staną również ławy ze stołami oraz zostanie wytyczone miejsce na ognisko, z siedziskami wokół kręgu. Koszt projektu wynosi 4300 zł i już wiemy, że dostaniemy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Czeka nas więc sporo pracy.
Drugi ze złożonych projektów opiewa na kwotę 50 000 zł i dotyczy remontu świetlicy. Za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Łączy nas Kanał Elbląski" wystąpiliśmy o dotację z programu PROW. Czy te pieniądze otrzymamy - jeszcze nie wiadomo. Na razie pomyślnie przeszliśmy ocenę zgodności projektu z lokalną strategią rozwoju i nasz wniosek został przesłany do Urzędu Marszałkowskiego do dalszej oceny.
Co jeszcze? Przed nami pisanie kolejnego projektu. Tym razem wraz z Gminą Elbląg w ramach Programu Odnowy Wsi " Wieś Warmii Mazur i Powiśla Miejscem, w którym warto żyć". Ubiegać się będziemy o 10 000 zł na... siłownię zewnętrzną dla mieszkańców wsi - też na  placu przed świetlicą. Tak zadecydowali członkowie Grupy Odnowy Wsi podczas kwietniowego zebrania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz