poniedziałek, 30 grudnia 2013

Działo się...


Kończy się drugi rok działalności naszego stowarzyszenia. I chyba był to rok udany. Pozyskaliśmy naszą pierwszą dotację na "Kolorowy Most". Odmalowaliśmy balustrady na moście i postawiliśmy dwa witacze. Potem poszliśmy za ciosem. Pomalowaliśmy balustrady przy kolejnym mostku i zdobyliśmy kolejną dotację od Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego na piec chlebowy w świetlicy w Węzinie. Piec już jest, aczkolwiek w świetlicy chwilowo nie ma światła ( instalacja padła, a elektryk będzie dopiero po nowym roku ), a sama świetlica płacze o remont. Ale nic to. W lutym startujemy po fundusze z ostatniego rozdania funduszy PROW i  mamy nadzieję, że uda się sięgnąć po 50 tys. zł. Mimo niesatysfakcjonującego wyglądu świetlicowego wnętrza piec został odpalony, uroczyście i w obecności pani wójt, która podarowała nam kosz pełen błyszczących form do pieczenia, żebyśmy miały w czym rzeczone chleby piec.
A przed Bożym Narodzeniem, w Dłużynie stanęła pierwsza w historii wsi szopka! Pomysłodawczynią szopki była Jadzia Ciszewska, nasza radna, bez której inicjatyw pewnie niewiele by się działo:-))). A teraz mała fotorelacja:


 RozpalamyJuż cieplej
Wyrastanie ciasta chlebowego


I gotowe. Co prawda upieczone w domu, bo nie udało się nam " złapać" temperatury w piecu chlebowym. Drewno było za mokre. Następna próba już po Nowym Roku.Do Siego Roku!

1 komentarz:

  1. To spaniale miec takie wspolne miejsce. Oby udalo wam sie je jak najszybciej wyremontowac :)

    OdpowiedzUsuń