czwartek, 11 kwietnia 2013

Spotkajmy się w poniedziałek - Ważne!

Jak wiecie ( albo i nie wiecie ) nasza gmina wytypowała wieś Węzina do Programu Odnowy Wsi "Wieś Warmii Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć ". Jest to program Marszałka naszego województwa. Mimo naprawdę dużej konkurencji do programu się zakwalifikowaliśmy. Co zyskujemy? Przede wszystkim możliwość rozwoju i...pieniądze. Pierwsze własnie "wygraliśmy". Dostaniemy 5 tys. złotych na odnowienie balustrad naszego mostu na Wąskiej i postawienie dwóch witaczy: "Węzina i wita" i..."Dłużyna wita". Bo mimo, że w programie jest tylko Węzina - komisja konkursowa uznała, że naszych dwóch wsi rozdzielić się nie da i projekt dostał dofinansowanie!
Kolejne pieniądze mają być przyznawane w maju. Ale warunkiem otrzymania następnych 10 tysięcy jest zaktualizowanie Planu Odnowy Wsi. I właśnie w tym celu musimy się spotkać. Bez tego kasy nie będzie!
Na zebraniu będzie również koordynator z Gminy Elbląg Piotr Tulski, który jest naszym "osobistym łącznikiem " z gminą. A zaktualizowany Plan Odnowy Wsi musi trafić na kwietniową sesję Rady Gminy. Czasu mamy mało! I bardzo prosimy o przybycie!
ZABRANIE WIEJSKIE DLA MIESZKAŃCÓW WĘZINY, DŁUŻYNY I KLEPY
PONIEDZIAŁEK 15 KWIETNIA 2013 R., GODZ. 19.00
SZKOŁA PODSTAWOWA W WĘZINIE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz