środa, 20 marca 2013

Szkolenie KRUS-UNasza świetlica od czasu uroczystego otwarcia zaczęła spełniać swoje zadanie. Najpierw odbył się Dzień Kobiet. Pogadałyśmy, pośmiałyśmy się, zjadłyśmy sporo pysznych rzeczy ale zdjęć niestety brak, bo żadna z  nas nie pamiętała o zabraniu aparatu... Ot skleroza grupowa nas dopadła!
 A dzisiaj, czyli 20 marca,  panów Mariusza Ferek - kierownika oddziału KRUS w Pasłęku oraz Krzysztofa Zalewskiego, inspektora bhp, którzy przybliżyli rolnikom z Węziny i Dłużyny i Komorowa Żuławskiego zawiłości przepisów dotyczących ubezpieczeń w KRUS i przeszkolili nas gruntownie z zakresu BHP w gospodarstwie rolnym. Na zakończenie zajęć był test. I oczywiście nagrody. Miejsce pierwsze zajęła Joanna Włodarska z Dłużyny, która rozwiązała test jako pierwsza udzielając 14 poprawnych odpowiedzi i jednej błędnej ( kto by pomyślał, że praca na wysokości zaczyna się od 1 metra... ) - wygrała wiertarkę udarową, miejsce drugie przypadło Radosławowi Witce, sołtysowi Dłużyny, który również  udzielił 14 prawidłowych odpowiedzi i też nie sądził, że 1 metr to już wysokość, a test oddał jako drugi, a miejsce trzecie zajął Robert Fuk- sołtys Komorowa Żuławskiego. Panowie otrzymali zestawy wkrętaków. Pozostali przetestowani uczestnicy szkolenia dostali nagrody pocieszenia czyli łopatki do węgla:-))).

Szkolimy się...


Rozwiązujemy test...Cieszymy się z nagród:-)))PRZYPOMINAM, ŻE ZAPRASZAMY W SOBOTĘ, 23 MARCA, NA GODZINĘ 11.00 DO ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W WĘZINIE. W PLANIE MAMY ROBIENIE PALM I OZDÓB WIELKANOCNYCH ORAZ TOPIENIE MARZANNY!:-)))


7 komentarzy:

 1. Aśka fajne macie z tą świetlicą , i integracja , nauka , w jednym , szkoda że u mnie nie ma takich inicjatyw .
  Pozdrawiam .Ilona

  OdpowiedzUsuń
 2. Ilona - świetlica działa dopiero co, ale wczesniej spotykałyśmy się w domach:-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny piecyk macie.
  Pozdrawiam serdecznie z Węgorzewa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzimy że życie wiejskie cię ,,wciągło'' :) Zastanawiają nas zawsze te sprytne KURSY w których tak na prawdę wcale nikomu nie zależy aby kogoś czegoś nauczyć. Ale to podobno niezły biznes dla organizatorów i prowadzących,najważniejsza jest lista obecności z podpisami, bo na jej podstawie bierze się kasę (od łba).
  Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O przepraszam - ja się nauczyłam całkiem sporo:-))) W efekcie lada moment zostanę ROLNIKIEM:-)))
  Pozdrawiam najserdeczniej!
  Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To teraz KRUS wystawia papiery, czy się jest czynie rolnikiem :)))

   Usuń
 6. Janusz - toć to o ubezpieczenie chodzi:-)))
  A.

  OdpowiedzUsuń